انگلیس ناچار به تولید برق از زغال‌سنگ شد

برق

با افزایش دما در بریتانیا تقاضا برای خنک‌کننده در سراسر بریتانیا افزایش یافت و شرکت انرژی National Grid خواستار راه‌اندازی مجدد نیروگاه زغال‌سنگ شد.

یونیپر، گروه انرژی مستقر در آلمان، در 12 ژوئن گفت شبکه ملی از نیروگاه زغال‌سنگ یونیپر در ناتینگهام‌شایر خواست تا تامین برق را آغاز کند زیرا در دوره‌ای با دمای بالاتر از حد نرمال به انرژی اضافی نیاز است.

اپراتور ملی سیستم برق شبکه (ESO) روز دوشنبه یک اطلاعیه بازار منتشر کرد که در آن خواستار در دسترس بودن نیروی اضافی برای کمک به تعادل عرضه و تقاضای برق شد.

بر اساس گزارش‌ها، یک واحد در کارخانه رتکلیف اوایل روز دوشنبه مجدداً راه‌اندازی شد و واحد دوم در اواخر روز آنلاین شد.

اقدام روز دوشنبه به 46 روز متوالی پایان داد که در آن زغال سنگ برای تولید برق در بریتانیا استفاده نشده بود.

آخر هفته گذشته برای اولین بار بود که این دما به بالای 30 درجه سانتیگراد رسید، هواشناسان تابستانی گرمتر از حد معمول را در سراسر بریتانیا پیش بینی می کنند که تقاضا برای برق برای تامین تهویه مطبوع را افزایش می دهد.

اطلاعیه های بازار

ESO قبلاً در دوره‌های افزایش تقاضا برای نیرو، اطلاعیه‌های بازار صادر کرده و با برخی از نیروگاه‌های زغال‌سنگ برای تامین برق بیشتر قرارداد بسته است، اما به ندرت به تولید اضافی در خارج از ماه های سردتر زمستان نیاز بوده است.

بریتانیا می‌خواهد تا اکتبر سال آینده تمام نیروگاه‌های زغال‌سنگ خود را ببندد تا بخشی از تلاش‌هایش برای رسیدن به هدف سال 2050 برای انتشار خالص صفر از بخش انرژی خود باشد.

نیروگاه های گاز طبیعی حدود 41 درصد از برق بریتانیا را روز دوشنبه تامین می کردند. موج گرما همچنین بر انرژی باد تأثیر می‌گذارد که تنها 7 درصد انرژی کشور را تامین می‌کرد و بر اساس داده‌های دولتی، انرژی بادی در سه ماه اول سال جاری به طور متوسط حدود یک سوم برق کشور را تامین کرده است.

منبع تغذیه بریتانیا اخیراً کاهش یافته است، زیرا یک کابل برق زیردریایی - اتصال دهنده اتصال دریای شمالی - که این کشور را به نروژ متصل می‌کند به دلیل مشکل در تأسیسات خشکی در نروژ به نصف ظرفیت عادی آن یعنی 1.4 گیگاوات محدود شده است. اپراتور شبکه نروژی Statnett گفت کابل 450 مایلی می تواند در 13 ژوئن به ظرفیت کامل بازگردد.

نشریه دیلی تلگراف در گزارشی نوشت که با افزایش دمای هوا و از کار افتادن پنل‌های خورشیدی، انگلیس دوباره سوزاندن زغال سنگ را برای تولید برق از سرگرفته است. نیروگاه زغال‌سنگ یونیپر در منطقه ناتینگهام‌شایر برای اولین بار روز دوشنبه شروع به تولید برق کرد.

این در حالیست که یک نیروگاه دیگر نیز در حالت آماده‌باش قرار گرفته تا در صورت نیاز وارد مدار شود.

این نشریه انگلیسی نوشت که شبکه ملی توزیع برق همزمان با هجوم مردم به استفاده از سیستم‌های سرمایشی و افزایش مصرف برق به زغال‌سنگ با سطح آلودگی بالا متوسل شده است. این در حالیست که دمای بالا هوا باعث کاهش میزان انرژی تولید شده از طریق پنل‌های خورشیدی شده است.

با وجود اینکه دمای هوا در بخش‌های وسیعی از انگلیس طی روزهای اخیر به بالای 30 درجه سانتی‌گراد رسید، اما تولید برق با پنل‌های خورشیدی تقریباً یک سوم کمتر از یک هفته قبل گزارش شد.

بر اساس این گزارش، پنل‌های خورشیدی در دمای 25 درجه سانتیگراد عملکرد مطلوبی دارند اما به ازای هر درجه افزایش دما از این سطح، راندمان آن‌ها نیم درصد کاهش می‌یابد.

موج گرمای اخیر در انگلیس همچنین ده‌ها پرواز در این کشور را لغو و هزاران مسافر را سرگردان کرده است، شرکت هواپیمایی ایزی‌جت روز دوشنبه اعلام کرد که نزدیک به 100 پرواز خود را بدلیل شرایط نامطلوب آب و هوایی لغو کرده و افزون بر 15 هزار نفر از سفر باز ماندند.

اداره هواشناسی انگلیس با افزایش دمای هوا برای بیشتر بخش‌های این کشور هشدار نارنجی صادر کرده است این درحالیست که تابستان گذشته دمای هوا برای نخستین بار در انگلیس رکورد زد و از مرز 40 درجه سانتی‌گراد عبور کرد.

بر اساس آمار منتشر شده در بازه زمانی ژوئن تا اگوست سال گذشته 3 هزار و 271 فوتی بیشتر از میانگین پنج سال گذشته ثبت شده که یک آمار بی‌سابقه است، طبق این گزارش بیشتر قربانیان که بالای 65 سال سن داشتند در گرم‌ترین روزهای تابستان سال گذشته از دنیا رفتند.

دمای استثنایی انگلیس علاوه بر اخلال گسترده در سیستم حمل و نقل کشور، باعث آتش‌سوزی ده‌ها ساختمان در پایتخت و چندین شهر انگلیس شد، صادق خان شهردار لندن 29 تیرماه اوضاع را بحرانی توصیف و فشار روی نیروهای آتش‌نشانی را با جنگ جهانی مقایسه کرد.

کارشناسان معتقدند که با تغییرات آب‌وهوایی و گرم شدن زمین، این واقعیت جدیدی برای تابستان‌های انگلیس خواهد بود، جاناتان ترنر کارشناس ارشد مؤسسه تفکر اقتصادی جدید در گفت وگو با شبکه خبری اسکای گفت: هیچ چیز عجیب در مورد گرمای هوا وجود ندارد.

دانشمندان در این باره به ما هشدار داده بودند که هرچه گازهای گلخانه‌ای وارد فضا شود جهان گرم‌تر می‌شود و حوادث شدید آب‌وهوایی رخ خواهد داد.

دانشمندان می‌گویند که انگلیس دیگر یک کشور سردسیر نیست و باید خود را برای مواجهه با تشدید گرمای هوا در سال‌های آینده وفق دهد و آن‌ها هشدار داده‌اند که اگر این کشور تدابیر لازم را صورت ندهد هزاران شهروند این کشور با خطر مرگ روبرو خواهند شد و به زیرساخت‌ها خسارت‌های گسترده‌ای وارد خواهد شد.

باب وارد مدیر سیاست و ارتباطات مؤسسه گرانتهام در دانشکده اقتصاد لندن می‌گوید که دولت درخواست‌های مکرر برای ایجاد یک استراتژی ملی در برابر خطر گرما را نادیده گرفته است، وی افزود: زمان آن فرا رسیده است که انگلیس، جایی که هر گونه آفتاب تابستانی به عنوان فرصتی برای بازدید از ساحل و خوردن بستنی جشن گرفته می‌شد، خود را به عنوان یک کشور سردسیر تصور نکند.

انگلیس ناچار به تولید برق از زغال‌سنگ شد
با آغاز موج گرمای هوا و افزایش مصرف برق، دولت انگلیس به‌رغم ادعای پرچمداری مقابله با تغییرات آب‌وهوایی به سوزاندن زغال‌سنگ متوسل شده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

دانشمندان می‌گویند که گرمایش زمین و تغییرات آب‌وهوایی با سرعتی بیشتر از آنچه پیش بینی می‌کردند در حال وقوع و جهان در مسیر فاجعه بار افزایش استثنایی دمای هوا است.

Image