پیش بینی اوپک درباره رشد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۳

نفت خام

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در آخرین گزارش خود پیش بینی کرد که رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2023 به 2.3 میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

بنابراین، شاخص ذکر شده در گزارش ماه مارس در مقایسه با ارزیابی قبلی بدون تغییر باقی مانده است و بدون مقایسه با دیگر شاخص‌ها، تقاضای جهانی برای نفت می تواند به طور متوسط به 101.9 میلیون بشکه در روز در سال 2023 برسد.

اوپک در گزارش خود نوشت: با این حال، در بحبوحه تنش‌های ژئوپلیتیکی و شرایط اقتصاد جهانی، پیش‌بینی‌ها همچنان از عدم قطعیت بالایی برخوردار هستند، این سازمان همچنین پیش بینی رشد تولید نفت توسط کشورهای غیر عضو را در سال 2023، 1.4 میلیون بشکه در روز حفظ کرد.

بدون مقایسه با دیگر شاخص‌ها، این رقم ممکن است به 67.2 میلیون بشکه در روز برسد.

 پیش بینی اوپک درباره رشد تقاضای نفت در سال ۲۰۲۳
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) در آخرین گزارش خود پیش بینی کرد که رشد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۲۳ به ۲.۳ میلیون بشکه در روز خواهد رسید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

محرک‌های اصلی رشد عرضه نفت برای سال 2022 آمریکا، روسیه، کانادا، گویان، چین و برزیل هستند، در حالی که پیش بینی می‌شود بیشترین کاهش در نروژ و تایلند باشد.

Image