جنرال الکتریک در حال توسعه توربین بادی فراساحلی 18 مگاواتی است

انرژی تجدیدپذیر

رقابت جهانی برای ساخت توربین‌های بادی فراساحلی بزرگ‌تر همچنان در حال افزایش است و جنرال الکتریک (GE) اعلام کرد که بازوی انرژی‌های تجدیدپذیر این شرکت در حال توسعه یک مدل 17 تا 18 مگاواتی است که می‌تواند با مدل‌هایی چینی رقابت کند.

اسکات استرازیک مدیر عامل جنرال الکتریک Vernova، طی تماسی در 9 مارس گفت: «اکنون ما با استقبال بسیار مثبتی از بازار مواجه می‌شویم که نوع 17 تا 18 مگاواتی Haliade X نسبت به آنچه امسال عرضه می‌کنیم، متفاوت است. (سرمایه گذاران)

Vernova مجموعه ای از مشاغل انرژی جنرال الکتریک است. جنرال الکتریک انرژی تجدیدپذیر در دسامبر سال گذشته اعلام کرد مدل Haliade-X آن، که اولین توربین بادی قادر به تولید بیش از 12 مگاوات نیرو بود، گواهینامه کاملی برای عملیات تا 14.7 مگاوات از DNV، بزرگترین توربین جهان دریافت کرده است.

سازمان صدور گواهینامه مستقل این نامگذاری رسماً Haliade-X را به قوی‌ترین توربین بادی جهان تبدیل کرد، اگرچه چندین گروه - از جمله CSSC Haizhuang در چین - مدل‌های بزرگ‌تری را معرفی کرده‌اند.

CSSC Haizhuang در ژانویه سال جاری از هاب روتور و ناسل برای نمونه اولیه توربین بادی فراساحلی 18 مگاواتی رونمایی کرد.

این شرکت گفت مدل H260-18MW آن دارای قطر روتور 853 فوت (260 متر) خواهد بود. به عنوان چشم انداز، قطر روتور به اندازه ارتفاع Haliade-X است که قطر روتور 722 فوت (220 متر) دارد.

CSSC Haizhuang گفت که توربین H260-18MW دارای پره‌هایی به طول 420 فوت (128 متر) با مساحت 570487 فوت مربع (53000 متر مربع) خواهد بود.

جنرال الکتریک در حال توسعه توربین بادی فراساحلی 18 مگاواتی است
Haliade-X جنرال الکتریک به مدت سه سال فعالیت می کند و در چندین پروژه دیگر نصب می شود و این نیروگاه برای مزرعه بادی 3.6 گیگاواتی Dogger Bank در بریتانیا و همچنین پروژه 800 مگاواتی Vineyard Wind در ایالات متحده انتخاب شده است.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

توربین‌های بادی بزرگ‌تر، جذب نیروی باد بیشتری را امکان‌پذیر می‌سازند، که پس از آن هزینه برق تولیدی را کاهش می‌دهد. جنرال الکتریک جزئیات بیشتری از مدل توربین بزرگتر خود منتشر نکرده است.

Image