دلیل واقعی کاهش قیمت خودروهای برقی توسط خودروسازان

خودروی برقی

بازار جهانی خودروهای الکتریکی (EV) در حال چرخیدن از یکی از چشمگیرترین فروپاشی ها در فروش ماهانه تا به امروز است، تحقیقات ریستاد انرژی نشان می دهد که تنها 672000 دستگاه در ژانویه فروخته شده است، تقریباً نیمی از فروش دسامبر 2022 و تنها 3 درصد در سال.

افزایش سالانه نسبت به ژانویه 2022. سهم بازار خودروهای برقی در بین تمام فروش خودروهای سواری نیز در ژانویه به 14 درصد کاهش یافت که نسبت به 23 درصدی که در دسامبر مشاهده شد، بسیار کاهش یافت.

فروش خودروهای برقی در سال‌های اخیر در مسیر صعودی نسبتاً ثابتی قرار داشته است - جدای از دوره‌هایی که تحت تأثیر مسائل زنجیره تأمین مرتبط با بیماری همه‌گیر کووید-19 قرار گرفته است - و سقوط قابل‌توجه در فروش اخبار نگران‌کننده‌ای برای صنعت است.

اعتبارات مالیاتی و یارانه‌های دولتی بازار خودروهای برقی را تا به امروز تقویت کرده‌اند، زیرا کشورها برقی‌سازی ناوگان خودروهای سواری را به عنوان یک تاکتیک اصلی برای دستیابی به اهداف انتشار خالص صفر می‌شناسند، اما کاهش یا حذف این یارانه‌ها در سال جاری احساسات مصرف‌کننده را کاهش داده است.

خودروسازان اکنون در تلاش برای معکوس کردن مارپیچ نزولی و نجات بازار در سال 2023 هستند. بازار خودرو معمولاً چرخه‌ای است و پس از اجرایی شدن قوانین جدید یارانه‌ها در ابتدای هر سال و به دنبال آن بهبود تدریجی، فروش ضربه می‌خورد.

با این حال کاهش در ژانویه امسال سخت تر از حد معمول بود و باعث این سقوط چشمگیر شد.

پیامدهای این امر طولانی مدت خواهد بود و بر فروش در سه ماهه اول سال و احتمالاً بقیه سال 2023 تأثیر خواهد گذاشت و یارانه های EV در بسیاری از کشورهای اروپایی و سرزمین اصلی چین در آغاز سال قطع شد و بازگشت هر گونه اهمیتی در آینده نزدیک بسیار بعید است.

یکی از پرتوهای امید برای چشم انداز جهانی، بازار ایالات متحده است، که به تازگی سفر برق رسانی خود را آغاز کرده و به لطف قانون کاهش تورم، اعتبارات مالیاتی ارائه می کند، ایالات متحده تنها بازار بزرگی بود که شاهد افزایش فروش خودروهای برقی و سهم بازار نسبت به سال گذشته بود، اگرچه سهم آن در کل جهانی هنوز نسبتاً کم است.

دلیل واقعی کاهش قیمت خودروهای برقی توسط خودروسازان
بازار جهانی خودروهای برقی (EV) در فروش ژانویه 2023 دچار فروپاشی چشمگیری شد و تحقیقات ریستاد انرژی نشان داد که تنها 672000 دستگاه فروخته شده است، کاهش یارانه‌ها و اعتبارات مالیاتی در سراسر اروپا و چین، احساسات مصرف‌کننده را کاهش داده و باعث شده خودروسازان به دنبال راه‌حل‌هایی برای نجات بازار در سال 2023 باشند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

تقاضای مصرف‌کنندگان برای خودروهای الکتریکی همچنان بالااست، اما واضح است که اعتبارات مالیاتی و یارانه‌ها هنوز نقش مهمی در متقاعد کردن مصرف‌کنندگان برای تغییر بازی دارند. خودروسازان ممکن است چاره ای جز پاسخگویی با کاهش قیمت نداشته باشند.

Image