قیمت جهانی نفت

نفت خام

به نقل از رویترز ورشکستگی بانک سیلیکون ولی آمریکا بازارهای سهام را مختل کرده و نگرانی در مورد یک بحران مالی جدید را بالا برده است. بدین‌ترتیب روند کاهش قیمت نفت در روز سه‌شنبه ادامه دارد.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با 51 سنت معادل 0.63 درصد کاهش به 80 دلار و 26 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 40 سنت معادل 0.53 درصد کاهش 74 دلار و 40 سنت معامله می‌شود.

سقوط ناگهانی بانک سیلیکون ولی آمریکا نگرانی درمورد اثرات منفی افزایش شدید نرخ بهره فدرال رزرو این کشور بر سایر بانک‌ها طی سال گذشته را بالا برده است. همچنین این احتمال به‌وجودآمده که بانک مرکزی سیاست‌های مالی خود را آرام‌تر کند.

مقامات آمریکا اقدامات اضطراری برای افزایش اطمینان به سیستم بانکی کشور اتخاذ کرده‌اند، چون این ترس وجود دارد که بحران بانک سیلیکون ولی به سایر بانک‌ها هم گسترش پیدا کند.

شعبه بانک سیگنیچر آمریکا در شهر نیویورک هم در روز یکشنبه بسته شده‌است. ارزش دلار پس‌از 6 روز کاهش، امروز بالا رفته است.

دلار در روز گذشته به پایین‌ترین رقم طی یک ماه رسیده بود و پایین آمدن ارزش دلار خرید نفت را برای سایر دارندگان سایر ارزهای دنیا ارزان‌تر کرده و از قیمت آن حمایت می‌کند.

قیمت جهانی نفت
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۵۱ سنت معادل ۰.۶۳ درصد کاهش به ۸۰ دلار و ۲۶ سنت رسید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

از نظر عرضه، تحلیلگران انتظار دارند ذخایر نفت آمریکا 600 هزار بشکه در هفته منتهی به دهم مارس افزایش یافته باشد. گزارش مؤسسه نفت آمریکا از ذخایر این کشور امروز منتشر خواهد شد.

Image