ازسرگیری روابط ایران و عربستان به انسجام بیشتر اوپک کمک می‌کند

نفت خام

محمدعلی خطیبی با بیان اینکه در حال حاضر ایران و عربستان دو کشور بزرگ تولید کننده نفت در اوپک هستند، افزود: اوپک در سایه این هم افزایی قادر خواهد بود نقش موثرتری در ثبات بازار نفت داشته باشد.

وی همچنین اظهارداشت: اختلاف اعضا این انسجام را خدشه دار و سازمان اوپک را دچار دو دستگی یا چند دستگی می‌کند که این موضوع در تصمیمات اوپک بی‌تاثیر نیست.

نماینده پیشین ایران در اوپک گفت: میادین مشترک نفتی بین کشورها اغلب یک مسئله دیپلماتیک است و قدم‌های ابتدای بایستی توسط وزارت‌های امور خارجه کشورها برداشته شودو در مراحل بعدی تیم‌های فنی باید امورات مربوطه را پیگیری کنند.

وی در ادامه افزود: وقتی روابط سیاسی بین کشورها وجود نداشته باشد چنین کارهایی دچار وقفه خواهد شد بنابراین از سرگیری دوباره روابط ایران و عربستان باعث خواهد شد مسائل مربوط به میادین مشترک نفتی بین دو کشور مورد پیگیری بیشتری قرار گیرد.

خطیبی بیان داشت: کسانی که به دنبال امنیت، آرامش و ثبات در منطقه هستند از سرگیری دوباره روابط ایران و عربستان استقبال خواهند کرد.

نماینده پیشین ایران در اوپک یادآورشد: کشورهایی که مایلند در این منطقه تسلیحات بیشتری فروخته شود این کشورها به دنبال جنگ افروزی و تنش هستند و از برقراری دوباره روابط ایران و عربستان خیلی راضی و خشنود نبوده و نخواهند بود.

ازسرگیری روابط ایران و عربستان به انسجام بیشتر اوپک کمک می‌کند
نماینده پیشین ایران در اوپک گفت: از سرگیری دوباره روابط ایران و عربستان باعث انسجام و همبستگی بیشتر اوپک خواهد شد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

همکاری و هم افزایی هرچه بیشتر کشورهای حوزه خلیج فارس می‌تواند به فضای اقتصادی در منطقه کمک شایان توجهی کند حتی کسانی که می‌خواهند در منطقه سرمایه‌گذاری کنند و از سرمایه‌گذاری خود سود ببرند.

Image