قیمت جهانی نفت

نفت خام

در شرایطی که تاجران درحال بررسی اقدامات آمریکا برای حمایت از بخش مالی به‌دنبال سقوط بانک سیلیکون ولی هستند، قیمت نفت نوسان دارد، مقامات آمریکا اعلام کردند هدف آنها تقویت اعتماد به سیستم بانکی و حمایت از تمام سرمایه‌گذاران بانک سیلیکون ولی است.

این بزرگ‌ترین سقوط بانکی آمریکا از بحران مالی 2008 را نشان می‌دهد.

قیمت نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا حدود 77 دلار در هر بشکه در نوسان است و قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 6 سنت معادل 0.07 درصد افزایش به 82 دلار و 84 سنت رسید و نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 11 سنت معادل 0.14 درصد افزایش 76 دلار و 79 سنت معامله می‌شود.

این بحران بانکی باعث بی‌ثباتی بیشتر بازار نفت شده که در سال جاری میلادی تحت تأثیر نگرانی درمورد سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی آمریکا و همچنین خوش‌بینی نسبت‌به بهبود اقتصاد چین قرار دارد.

بیشتر تحلیلگران نسبت‌به دورنمای نفت در بلندمدت خوش‌بین هستند.

عربستان پیش‌بینی می‌کند مصرف نفت تا پایان سال جاری میلادی به رکورد 102 میلیون بشکه در روز برسد.

ترس از سخت‌تر شدن سیاست‌های پولی آمریکا به‌همراه خطر این بحران مالی نگرانی نسبت‌به ضعف تقاضا را بالا برده است، مقامات آمریکا تلاش می‌کنند بحران بانک سیلیکون ولی را حل‌وفصل کرده و بازار را آرام کنند.

قیمت جهانی نفت
قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۶ سنت معادل ۰.۰۷ درصد افزایش به ۸۲ دلار و ۸۴ سنت رسید.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و آژانس بین‌المللی انرژی قرار است گزارش ماهانه خود از بازار نفت را در این هفته منتشر کنند تا دورنمای عرضه و تقاضای جهانی بیش‌از پیش مشخص شود.

Image