آمریکا دیگر به رکورد جدیدی در تولید نفت نخواهد رسید

نفت خام

اسکات شفیلد، مدیرعامل پایونیر منابع طبیعی می‌گوید مشکلات مربوط به ظرفیت پالایش و موجودی به این معنی است که صنعت نفت نمی‌تواند تولید ایالات متحده را بسیار بالاتر از آنچه که هست افزایش دهد.

در سال 2022، به طور متوسط ​​11.9 میلیون بشکه نفت خام ایالات متحده در روز تولید می شد که کمی کمتر از میانگین رکورد 12.3 میلیون بشکه در روز ثبت شده در سال 2019 است.

برای مصرف کنندگان، این بدان معناست که قیمت بنزین احتمالاً در محدوده فعلی باقی می ماند و ریسک قیمت به سمت بالا متمایل می شود و مدیرعامل پایونیر انتظار دارد تا تابستان دوباره نفت 90 دلاری داشته باشد.

به گفته پایونیر منابع طبیعی، در حالی که تولید نفت در ایالات متحده به بازگشت خود به سطح قبل از کووید ادامه خواهد داد، محدودیت‌ها در ظرفیت پالایش و موجودی به این معنی است که به اندازه برخی انتظار رشد نخواهد کرد. (شفیلد گفت: ما آن پتانسیل را برای افزایش تولید ایالات متحده نداریم)

برای روشن بودن، این به معنای عدم رشد تولید نیست.

بسیاری از شرکت‌های نفتی افزایش تولید را به‌عنوان بخشی از برنامه‌های مخارج سال جاری ترسیم کرده‌اند، اگرچه شرکت‌های نفتی اکنون در عصر انضباط مالی بیشتری هستند و از دادن سیگنال‌هایی خجالت نمی‌کشند که از پاداش‌های سهامداران مانند خرید سهام نسبت به سطوح بالاتر تولید حمایت می‌کنند.

شفیلد انتظار دارد رشد به سطحی برسد که پیش از همه‌گیری به آن رسیده بود و او گفت: ممکن است به 13 میلیون بشکه در روز برگردیم، که با میانگین رکورد ثبت شده در نوامبر 2019 توسط اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده مطابقت دارد.

اما او اضافه کرد که این روند با سرعت بسیار آهسته انجام خواهد شد و دو و نیم تا سه سال طول می کشد تا با رکورد قبلی برابری کند. برای مصرف‌کنندگان، این بدان معناست که قیمت بنزین احتمالاً در محدوده فعلی باقی می‌ماند و ریسک قیمت‌گذاری در اواخر امسال به سمت بالا متمایل می‌شود.

طبق گزارش EIA، به طور متوسط ​​11.9 میلیون بشکه نفت خام آمریکا در سال 2022 تولید شد که کمتر از رکورد سال 2019 که میانگین 12.3 میلیون بشکه در روز بود

 EIA یک رکورد جدید را برای امسال پیش بینی کرده است، اما به سختی بالاتر، به طور متوسط ​​12.4 میلیون بشکه در روز. شفیلد گفت: ما ظرفیت پالایشی نداریم... اگر همه دکل‌های حفاری بیشتری اضافه کنیم، هزینه‌های خدمات 20 تا 30 درصد دیگر افزایش می‌یابد، جریان نقدی رایگان را از بین می‌برد و ثانیاً، صنعت فقط موجودی ندارد.

آمریکا دیگر به رکورد جدیدی در تولید نفت نخواهد رسید
دکل‌های حفاری در 13 مارس 2022 در اودسا، تگزاس، در یک زمین شرکت واقع در منطقه حوضه پرمین بدون استفاده قرار دارند.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

قیمت هر بشکه نفت در سال جاری بین 75 تا 80 دلار در نوسان بوده است که نسبت به قیمت 100 دلاری که در این زمان در سال گذشته مشاهده شد، بسیار بهتر است. در حالی که سطح رکود اقتصادی در ایالات متحده عامل مهمی خواهد بود زیرا فدرال رزرو همچنان تعهد خود را به نرخ‌های بالاتر نشان می‌دهد، شفیلد با اشاره به رونق تقاضا در کنار رونق مجدد صنعت چین، گفت که این قیمت‌های فعلی را «پایین» می‌بیند.

Image