روسیه به آمریکا می‌گوید درباره نفت عربستان سعودی سخنرانی نکند

نفت خام

دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز جمعه گفت که ایالات متحده نباید به عربستان سعودی بگوید که چگونه تولید نفت خام خود را مدیریت کند، عربستان سعودی یک کشور مستقل، یک کشور مسئول و یک بازیگر بسیار مهم در بازارهای انرژی بین المللی است.

البته، این کشور مستقل قادر به اتخاذ تصمیماتی است که مربوط به اقتصاد خود است و حتی ایالات متحده نباید در مدیریت اقتصادی دیگر کشورها دخالت کند.

پسکوف روز جمعه در یک کنفرانس مطبوعاتی در مسکو گفت: عربستان سعودی چگونه در این یا آن آمریکایی ها را انجام دهد.

عربستان سعودی به طور داوطلبانه در آخر هفته موافقت کرد که اهداف تولید نفت خام این کشور برای ماه جولای را یک میلیون بشکه در روز کاهش دهد، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا هیچ واکنش قابل توجهی به این تصمیم از خود نشان نداد، زیرا قیمت نفت در واکنش به کاهش تولید نفت تنها برای مدت کوتاهی افزایش یافت.

صحبت های پسکوف به دنبال واکنش جدید جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده در پاسخ به کاهش تولید نفت اوپک در اکتبر 2022 صورت گرفت، زمانی که پرزیدنت بایدن درباره عواقب کاهش تولید نفت عربستان و اوپک هشدار داد.

پسکوف در همان کنفرانس مطبوعاتی همچنین گفت که بخش انرژی اتمی روسیه علیرغم تشکیل یک اتحاد اقتصادی جدید آمریکا و بریتانیا که قصد دارد روسیه را از بازارهای بین‌المللی انرژی هسته‌ای خارج کند، به توسعه خود ادامه خواهد داد. (پسکوف از این وضعیت به عنوان رقابت ناعادلانه یاد کرد)

پرزیدنت بایدن و نخست وزیر سوناک روز پنجشنبه بیانیه ای را درباره پیمان جدید برای عصر جدید که به عنوان بیانیه آتلانتیک جدید نامیده می شود، امضا کردند، سوناک درباره این توافق گفت که این توافق از نوعی است که قبلا هرگز توافق نشده بود.

وی افزود که شامل 17.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری جدید ایالات متحده است که به بریتانیا وعده داده شده بود.

یک سند دولت بریتانیا که جزئیاتی را درباره این توافق ارائه می‌کند، در بخشی از آن می‌گوید: ما با چالش‌های جدیدی برای ثبات بین المللی روبرو هستیم - از سوی کشورهای مستبدی مانند روسیه و جمهوری خلق چین (PRC)، فن آوری های مخرب؛ بازیگران غیردولتی و چالش های فراملی مانند تغییرات آب و هوا.

روسیه به آمریکا می‌گوید درباره نفت عربستان سعودی سخنرانی نکند
پسکوف، سخنگوی کرملین: ایالات متحده نباید به عربستان سعودی بگوید که چگونه تولید نفت خام خود را مدیریت کند. عربستان سعودی به طور داوطلبانه در آخر هفته موافقت کرد که اهداف تولید نفت خام این کشور برای ماه جولای را یک میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

پسکوف در یک کنفرانس مطبوعاتی همچنین گفت که بخش انرژی اتمی روسیه علیرغم تشکیل یک اتحاد اقتصادی جدید آمریکا و بریتانیا که قصد دارد روسیه را از بازارهای بین‌المللی انرژی هسته‌ای خارج کند، به توسعه خود ادامه خواهد داد.

Image