خودروهای هیبریدی چندین برابر ادعا، co2 منتشر می کنند

خودروی برقی

گروه زیست محیطی اروپایی حمل و نقل و محیط زیست (T&E) ادعا می کند که خودرهای هیبریدی ممکن است بیش از ادعای سازندگانشان دی اکسید کربن (CO2) بیشتری منتشر کنند، حتی در صورت شارژ کامل. T&E اخیراً نسخه‌های پلاگین هیبریدی نسل فعلی BMW سری 3، پژو 308 و رنو مگان را آزمایش کرده است.

هر سه در اروپا محبوب هستند، اگرچه فقط سری 3 در ایالات متحده با نشان 330e برای مدل هیبریدی پلاگین فروخته می شود. به گفته T&E، در آزمایش‌های انجام‌شده توسط دانشگاه فناوری گراتس (و به سفارش T&E) که با شارژ کامل هر خودرو شروع شد، بی‌ام‌و سه برابر امتیاز رسمی CO2 خود را در حالی که مسیر معمولی 34 مایلی را دنبال می‌کرد، منتشر کرد.

پژو و رنو به ترتیب 20 و 70 درصد بیشتر از امتیازات رسمی خود CO2 منتشر کردند. پلاگین هیبریدی ها نیز در برد الکتریکی کوتاهی کردند. بر اساس گزارش T&E، BMW و Peugeot در رانندگی شهری به ترتیب به 74 و 53 درصد از محدوده الکتریکی ادعایی خود دست یافتند. رنو با برد ادعایی خود مطابقت داشت، اما تنها با سرعت 31 مایل در هر شارژ، و بدون شارژ سریع در دسترس، این گروه نسبت به عملی بودن روزمره آن تردید داشتند.

T&E همچنین از اثربخشی رفتار geofenced که BMW چند سالی است در خودروهای پلاگین هیبریدی خود ارائه کرده است، انتقاد کرد. این به عنوان این امکان را به رانندگان می دهد که به عنوان مثال در مناطق شهری پرجمعیت از برق استفاده کنند. اما به گفته T&E، در حین رانندگی در چنین مرکز شهری، سری 3 دو بار موتور خود را روشن کرد.

این دومین دور از اتهامات T&E است که مطالعات متعددی را به بررسی انتشار گازهای گلخانه ای در دنیای واقعی برای مقابله با تست های آزمایشگاهی خودروسازان منتشر کرده است. در سال 2020، این گروه گفت که آلودگی هیبریدی پلاگین می‌تواند بدتر از خودروهای بنزینی یا دیزلی قابل مقایسه باشد، زمانی که وسایل نقلیه به حالت شارژ باتری خود تغییر می‌دهند، که از نیروی موتور هم برای پیشرانه و هم برای شارژ استفاده می‌کند.

در ایالات متحده، قوانین اصلاح‌شده کالیفرنیا به باتری‌های بزرگ‌تر و قوانین سخت‌تر انتشار گازهای گلخانه‌ای برای هیبریدی‌های پلاگین نیاز دارد که تا سال 2035 50 مایل برد الکتریکی را الزامی می‌کند. هدف این ایالت این است که اساساً تنها خودروهای سواری جدید با لوله اگزوز در ایالات متحده، خودروهای پلاگین هیبریدی را بسازد.

خودروهای هیبریدی چندین برابر ادعا، co2 منتشر می کنند
خودروسازان پلاگین هیبریدی را به عنوان راه حلی برای استانداردهای آلایندگی سخت‌گیرانه‌تر اروپا مطرح کرده‌اند، اما این موضوع همواره نگرانی‌های گروه‌های زیست‌محیطی را برانگیخته است. سؤالات در مورد تلاش خودروسازان آلمانی به سمت هیبریدی های پلاگین به سال 2015 باز می گردد.

مالکیت معنوی مجله انرژی (energymag.ir) علامت تجاری ناشر است. سایر علائم تجاری مورد استفاده در این مقاله متعلق به دارندگان علامت تجاری مربوطه می باشد. ناشر وابسته یا مرتبط با دارندگان علامت تجاری نیست، و توسط دارندگان علامت تجاری حمایت، تایید یا ایجاد نشده است، مگر اینکه خلاف آن ذکر شده باشد و هیچ ادعایی از سوی ناشر نسبت به حقوق مربوط به علائم تجاری شخص ثالث وجود ندارد.


لینک سایت مرجع

به نظر می رسد که رگولاتورها در حال تجدید نظر در مورد پلاگین هیبریدی هستند. گزارشی در سال 2021 نشان می‌دهد که تنظیم‌کننده‌های اروپایی در نظر دارند با اتخاذ استانداردهای آلایندگی سخت‌گیرانه‌تر که تغییر سریع‌تری به سمت خودروهای تمام الکتریکی را مجبور می‌کند، به دوران پلاگین هیبریدی پایان دهند.

Image